PL-CZ PROJEKT

Wählen Sie die Sprache:

Informationszentrum des Nationalparks Karkonosze

[sigplus] Kritischer Fehler: Es ist zwingend erforderlich, daß der Bildordner im relativen Pfad in Bezug zum Stammordner für Bilder liegt.

LaborantCentrum Informacyjne KPN mieści się w jednym z niewielu zachowanych w regionie domów o typowej karkonoskiej architekturze W ramach projektu „Rozwój infrastruktury turystycznej KRNAP i KPN” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 budynek został gruntownie odremontowany z zachowaniem oryginalnej architektury. Jedną z funkcji budynku jest zachowanie i udostępnienie turystom zabytku tradycyjnego budownictwa regionalnego. W Centrum zapraszamy do zwiedzenia ekspozycji geologiczno-geomorfologicznej oraz Ogrodu Ziół i krzewów karkonoskich i Domku Laboranta.

Zwiedzając ekspozycję można zapoznać się z niezwykle ciekawą budową geologiczną i unikatowymi formami terenu, jakie możemy podziwiać we wschodnich Karkonoszach. Wyruszając na spacer po Ogrodzie ziół i krzewów karkonoskich oraz zwiedzając ekspozycję w Domku Laboranta poznają Państwo fascynującą historię karkonoskich laborantów i zobaczą na żywo ponad 100 gatunków roślin leczniczych Karkonoszy.

Jak do nas trafić

 

Informationszentrum des Nationalparks Karkonosze

cikpn

Implementierung: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Copyright Karkonoski Park Narodowy 2012